Obě Kordy v TOP 10. Začal boj o milionový bonus

Nelly Korda

Finálový turnaj LPGA CME Group Tour Championship začaly dobře obě americké sestry s českými kořeny Jessica a Nelly Kordovy. Na vedoucí krajanku Amy Olson sice v prvním kole v Naples na Floridě ztratily šest ran, ale s výsledkem 69 ran (-3) se obě vešly do TOP 10.

Jessica i Nelly tak vykročily do posledního turnaje sezóny na LPGA stejnou rundou. Každá se ale k výsledku dopracovala trochu jinou cestou. Starší Jessica začala špatně se dvěma bogey na prvních třech jamkách, zatímco Nelly skórovala hned na první jamce.

Jessica však stihla do konce první devítky zahrát tři birdie. Další tři a dokonce v řadě (14 až 16) přidala na druhé devítce. Na osmnáctce si ale o jednu ránu i příčku v leaderboardu pohoršila.

Nelly si po prvním birdie připsala na první devítce ještě berdíka na pětce. Další dva na desítce a jedenáctce. O další tři jamky dál zahrála první bogey, které však vzápětí smazala pátým birdie. Poslední změnu skóre v rámci svého prvního kola znamenalo její bogey na sedmnáctce.

Šanci vyhrát milionový bonus má v případě vítězství na turnaji stále pět hráček. Nejlepší pozici z nich si v prvním kole vytvořila především o ránu druhá Japonka Nasa Hataoka, která se v projektovaném pořadí Race to CME Globe dostala do čela kolem na 64 ran (-8).

Přitom začala pomalu, až do šesté jamky neskórovala. Pak si ale prožila bezchybnou jízdu s osmi birdie na třinácti jamkách.

"Protože jsem šla ve třetí skupině od konce, věděla jsem, co se přede mnou na hřišti stalo, a cítila jsem na sobě tlak. Vím, že to bylo jen první kolo, ale teď si chci užít zbytek turnaje," komentovala svůj start Japonka, která je na děleném druhém místě společně s Brittany Lincicome.

Vedoucí Olson ve čtvrtek minula pouze jednu fairway a tři greeny v regulaci. Zahrála 25 puttu, zapsala devět berdíků v kole bez jediného bogey.

"Je to zábava hrát takhle dobře," řekla po prvním kole turnaje, ve kterém ji nosí hole její bratr, protože její regulérní caddie je nemocný. "Greeny jsou tu absolutně čisté. Když trefíte správnou dráhu, udrží ji. A já posílala míčky velmi dobře," hodnotila skvělý stav jamkovišť v Tiburonu.

Výborně začala i Lexi Thompson, která ztrácí na vedení dvě rány a je na samostatném čtvrtém místě. Vedoucí žena celkového pořadí Ariya Jutanugarn začala kolem za -2 a dělené 24. místo jí v projektovaném sezónním žebříčku řadí na druhé místo.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení