V St. Andrews vzniká luxusní klub. Členy čekají pohádkové benefity

St. Andrews

Jako by jich už nebylo málo, tak ve skotském St. Andrews vzniká nový golfový klub. Možná si říkáte, že stavět hřiště a zakládat kluby v domovině golfu je něco jako nosit sovy do Atén a snad máte i pravdu. Právě proto se nový Feddinch Club snaží nalákat novou klientelu na exkluzivní benefity.

Jedna z hlavních výhod členství bude ubytování na místě, které McKay nazval „domov mimo domov.“ Členové budou moci využívat concierge služeb k organizování hry také na četných hřištích v blízkém okolí. A že jich v St. Andrews je, včetně toho nejslavnějšího Old Course.

Tyto výhody plynoucí z členství v The Feddinch Clubu v St. Andrews zveřejnil jeho předseda Ewan McKay. Od teď na ně láká nové členy striktně privátního klubu, jehož hřiště Auld Grey Troon budované podle návrhu Toma Wieskopfa bude dokončené v roce 2020.

Jedna z hlavních výhod členství bude ubytování na místě, které McKay nazval "domov mimo domov". Členové budou moci využívat concierge služeb k organizování hry také na četných hřištích v blízkém okolí. A že jich v St. Andrews je, včetně toho nejslavnějšího Old Course.

To je však jen na okraj. Nad dalšími benefity se nám protočily panenky. Asi hlavně proto není známo, kolik bude členství v The The Feddinch Clubu stát. Rozhodně to ale nebude málo peněz. Spíš víc. Nejspíš hodně. Hodně moc.

Členské benefity také zahrnují:

 • Bezplatné převozy z letišť a na letiště ve Skotsku na hřiště v blízkém okolí
 • Garance sedmi nocí ubytování ročně pro rodinné účely
 • Právo rezervovat deset nocí v apartmánu pro hosty bez doprovodu
 • Nárok na zařazení do pořadníku na ubytování během týdne The Open
 • Neomezené a bezplatné právo hry pro manželku/manžela nebo partnery a přímé potomky do 30 let věku
 • Denní nárok na hru až pro sedm dalších přátel
 • Právo uspořádat jednou za rok akci pro 24 lidí
 • Osobní služby concierge, která se stará o všechny požadavky
 • Průjezd branou, která zajišťuje maximální soukromí, bezpečí a naprostou relaxaci
 • Přístup k řadě outdoorových aktivit pro rodiny
 • Příležitost účastnit se loveckých a rybářských expedicí

Výstavba hřiště je v současnosti ve fázi hrubého tvarování. Práce se soustřeďují na vytvoření kompletních hraničních zdí, směrování povrchových vod do nově vznikajících propustí a mokřadů v místech mimo samotnou hru tak, aby byla posílena biodiverzita celé oblasti.

V polovině roku 2019 bude následovat dokončení roughů a instalace drenáže a zavlažování. Do klubu se pak mohou zájemci o členství hlásit od 30. listopadu 2018. Ti, kteří chtějí využít příležitost k zápisu, zaplatí zatím pouze depozit ve výši 2,5 procent celkové ceny členství. Jak už jsme uvedli, částka za něj nebyla zveřejněna.

Výstavba The Fedding Clubu byla poprvé avizována na začátku 21. století, kdy bylo uděleno povolení pro výstavbu hřiště na jihovýchode St. Andrews na Largo Road. Bude to první hřiště, které se v St. Andrews otevře od roku 2008, kdy zahájil provoz The Castle Course společnosti St. Andrews Links.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení