Drsná oslava Ryder Cupu. Usnul jsem vedle záchodu, přiznal Hatton

Tyrrell Hatton

42. Ryder Cup je už téměř týden minulostí, přesto se k němu hráči, fanoušci i média neustále vrací a hledají se nové a nové příběhy z Paříže, které na jedné straně popisují americký zmar a na druhé dokreslují evropskou vítěznou euforii.

Na Alfred Dunhill Links Championship září Tyrrell Hatton. Angličan si přivezl vítěznou euforii z Paříže, kde byl minulý týden členem týmu Evropy, kterému jako nováček pomohl bodem k vítězství nad Američany.

Není tajemstvím, že oslavy Evropanu byly odpovídající tomu, že porazili na papíře jeden z nejsilnějších výběru USA v historii Ryder Cupu. Vypukly ihned poté, co Francesco Molinari získal rozhodující bod.

Hatton sice v neděli prohrál svůj single s neoblíbeným Američanem Patrickem Reedem, ale to mu nemohlo zabránit v tom, že slavil z plných sil. Do svého hotelového pokoje prý dorazil až ve čtyři hodiny ráno druhý den, načež zmožený usnul v koupelně vedle záchodu.

"Nedělní noc byla drsná. O kvalitě zábavy vždycky svědčí, když usnete vedle záchodu," smál se Hatton sám sobě v rozhovoru s reportérem Sky Sports, který ve Skotsku vyzvídal peprnosti z oslav evropského vítězství.

Na Alfred Dunhill Links Championship je už ale Hatton zpět ve formě, přestože nešťastně trefil fanynku do hlavy. Usiluje zde o unikátní třetí vítězství za sebou na turnaji, které se hraje hned na třech slavných hřištích najednou. Na St. Andrews Old Course, v Carnoustie a v Kingbarns.

A Hatton je po třech kolech na nejlepší cestě vítězný hattrick zkompletovat. Do nedělního finále, které se bude hrát již jen v St. Andrews, půjde z prvního místa, když zahrál úvodní tři kola za 70 a dvakrát 66 ran.

Mezi jeho pronásledovateli je i krajan Tommy Fleetwood, další člen evropského týmu, který s Hattonem minulou neděli slavil vítězství v Ryder Cupu. Teď na něj ztrácí tři rány.

Ve Skotsku se daří i dvěma poraženým Američanům, kteří místo návratu domů zvolili účast na turnaji European Tour. Brooks Koepka je po 54 jamkách v TOP 10, Tony Finau v TOP 20.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení