I evropský fanoušek umí být hloupý

Evropští fanoušci

Smějeme se jim, jak na každé jamce nesmyslně křičí "In the hole!", nebo v minulosti skandováním "USA, USA!" oslavují kiksy evropských borců, a pak na jejich hráče, nejlepší golfisty světa, bučíme na prvním odpališti golfového svátku. A to je prostě škoda.

Je jasné, že Ryder Cup budí obrovské emoce. Před pár lety to bylo, především z americké strany, často za hranou slušnosti, ale v posledních letech se to díky mnoha faktorům narovnalo.

Američané konečně v roce 2016 vyhráli, golfisté se často veřejně distancovali od nevhodného chování, a tak se tradiční golfová bitva vrátila do mezí vyhecované, ale slušné atmosféry.

Letošní Ryder Cup je navíc umocněn návratem Tigera Woodse do amerického týmu. Golfová legenda, která udělala strašně moc nejen pro americký, ale i pro světový, tedy i evropský golf, opět přitáhne o pár milionů diváků k obrazovkám více.

O to větší pachuť vám zůstává v puse, lépe řečeno v uších, když musíte sledovat, jak je Woods na prvním týčku, jen týden po svém fenomenálním triumfu na TOUR Championship, vybučen.

A nejen on. Vybučen byl celý americký tým.

Jedna věc je vytvářet bouřlivou atmosféru pro svůj tým, ve které soupeře uškvaříte. Druhou věcí však je, jakými prostředky toho dosáhnete. Především v golfu, který je stále považován za sport gentlemanů, by to měly být zbraně slušné a čestné.

Mezi ty bučení na soupeře, navíc ještě před startem, tedy naprosto neoprávněné, nereagující třeba na něco, co se mohlo stát, nepatří.

A není na místě ani v momentu, kdy má třeba Tony Finau obří kliku a míček mu neskončí ve vodě, ale metr od jamky.

Snad se evropsko-francouzské publikum, třeba i díky negativním reakcím na internetu, pro další dny poučí. My to heslo moc dobře známe.

Nejsme jako oni.

Nebo ne?

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení