Amatérskou mistryni Evropy z Penati našli zavražděnou na hřišti

Celia Barquín Arozamena

Úřadující amatérská šampionka Evropy Celia Barquín Arozamena byla v pondělí nalezena mrtvá na hřišti Coldwater Golf Links v Amesu ve státě Iowa. Dvaadvacetiletá Španělka byla podle policie zavražděna. Policie za tento čin již zadržela a obvinila rovněž dvaadvacetiletého Colina Richardse.

Richards byl zadržen v úterý ráno a následně byl obviněn z vraždy prvního stupně. Policie v prohlášení uvedla, že oznámení dostala v pondělí ráno přibližně v 10:24 místního času, když byl na hřišti nalezený golfový bag a nikdo kolem něj nebyl.

Po příjezdu na místo byla "v určité vzdálenosti od něj" nalezena i Barquín Arozamena, která podle policie zemřela na místě na následky napadení.

Talentovaná hráčka byla do června hráčkou Iowa State Univerzity a měla krátce před dokončením svého inženýrského titulu. Rodačka z Puente San Miguel byla historicky jednou z nejlepších hráček univerzity.

Vyhrála individuální šampionát Big 12, byla úřadující nejlepší ženskou Sportovkyní Iowa State. V létě se kvalifikovala na U.S. Women’s Open a na slovenském Penati vyhrála Ladies European Amateur Championship. Tím si zajistila právo startu na Women´s British Open 2019.

"Všichni jsme zdrceni. Celia byla krásná osobnost, kterou milovaly všechny členky v týmu i všichni kamarádi," uvedla její trenérka Christie Martens. "Milovala Iowa State a byla vynikající reprezentantkou naší školy. Nikdy nezapomeneme na její touhu být nejlepší a na její vášeň pro život," dodala.

"Byla to hráčka, která nepochybně směřovala do světové špičky," citoval deník El País ředitele Španělské golfové federace Nacha Gerváse.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení