Golf Channel změnil majitele, TV stanici koupil Petr Dědek

Golf Channel

Novým majitelem televize Golf Channel Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko se stal Petr Dědek. Získal 100% podíl ve společnosti ATV CZ, která televizi provozuje více než deset let. Petr Dědek je mimo jiné majitelem developerské společnosti D+D REAL nebo promotérské společnosti Relmost, která pět let pořádá Czech Masters, jediný golfový turnaj European Tour v Česku.

"Golf Channel je prestižní světová značka, která si na českém televizním trhu vybudovala pevné místo. Televize zapadá do našeho konceptu rozvoje golfu v Česku," uvedl nový majitel Golf Channelu Petr Dědek.

"Program stojí na přímých přenosech a na exkluzivním obsahu. To znamená na nejprestižnějších turnajích jako jsou majory, Ryder Cup, turnaje kategorie World Golf Championship, americká PGA Tour, European Tour. Více využijeme knihovnu mateřského Golf Channelu, který nabízí lifestylové pořady, několik golfových akademií nebo dokumentární filmy," slibuje Pavel Poulíček, ředitel televize.

Mnohem větší prostor dostane také český golf a původní tvorba: "Chceme také vysílat světové ženské turnaje s českou účastí. Budeme rozšiřovat český komentář do všech přímých přenosů, zapojovat české hráče a v příštím roce plánujeme výrobu vlastních pořadů."

Pavel Poulíček, Petr Dědek a Edita Hanušová (foto: Ota Mrákota)

Součástí akvizice je také web golfchannel.cz, který projde v nadcházejících měsících výraznou proměnou. V mediální skupině společnosti bude také web golfextra.cz, který založil a provozuje Relmost.

Letošní golfovou událostí roku budou od 28. do 30. září přímé přenosy z Ryder Cupu, prestižního souboje týmů Evropy a USA v Paříži.

Golf Channel zahájil své vysílání v roce 1995 a sídlí v americkém Orlandu. Mezi zakladatele patřil slavný golfista Arnold Palmer.

Své licencované pobočky má kromě České republiky a Slovenska také ve Francii, Velké Británii, Japonsku, Thajsku, Tchaj-wanu, od loňského roku v Polsku a provozuje původní vysílání pro Latinskou Ameriku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení