NE ženám nebylo proti nim, ale médiím, zní z Muirfieldu

Skotský Muirfield

To hlasování zasáhlo golfový svět. Ve skotském Muirfieldu se členové rozhodli, že mezi sebe i nadále nepustí ženy. V dnešním světě odvážné rozhodnutí, za které si Muirfield vysloužil společenskou kritiku i hrozbu vyřazení z rotace hřišť pro British Open.

Deník Scotsman ale nyní přišel se zprávou, že se nemuselo jednat ani tak o hlasování proti ženám, jako spíše proti médiím. V něm bylo mezi členy Honourable Company of Edinburgh Golfers zapotřebí získat více jak dvoutřetinovou podporu pro vstup žen do klubu. Pro však bylo pouze 64 procent z nich.

"Nebyla to ani tak volba proti ženám, jako proti médiím a jejich snaze říci nám, co máme udělat. Nikdo nechce být neustále někam tlačen," řekl deníku 81letý John Douglas, bývalý hráč ragby a člen v Muirfieldu.

Otázkou je, jak moc je tato snaha vzepřít se systému kvitována samotným vedením klubu, který podle Martina Slumberse, výkonného ředitele R&A, kvůli tomu může přijít o pořádání British Open. Hřiště s podobným postojem totiž nebudou vybírána.

"Víme, co se může stát s The Open, my ale cítili, že je nutné vyslat touto volbou jasný vzkaz. Jsme potěšeni, že jsme ve volbě zvítězili, je ale smutné, co dámy, které v klubu pracují, musí přijímat za hrozné telefony," dodal Douglas.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení