Více golfových bláznů, jako je Golf Circus

Golf Circus

Golf se celosvětově potýká s problémem získávání nových hráčů a zároveň úbytkem stávajících. U nás jsme na tom podobně, se stále převládajícím spíše negativním pohledem na golf od širší veřejnosti možná ještě hůře. Proto je dobře, že existují blázni, jako Golf Circus.

Nemyslím to vůbec hanlivě, slovo blázni je v tomto případě maximálně pozitivní. Herci Pavel Nečas a David Suchařípa už třetím rokem táhnou svou golfovou káru, na kterou se nabalují další a další akce, které mají pomáhat k propagaci námi milovaného sportu.

Nedělají to přitom pro peníze, jako jiné placené tváře z nejrůznějších, často spíše neúspěšných kampaní. Dělají to z čiré lásky ke golfu, a i když jim z toho samozřejmě nejspíše tu a tam i něco kápne, vyhledávají hlavně zážitky, místo dalších nul na svém kontě.

Svými aktivitami, a je jedno, jestli myslíme střeštěniny typu 105 hřišť za 80 dní nebo 7 hřišť za 24 hodin, nebo jejich golfovou túru a další navazující projekty, dělají golfu v rámci svých možností báječnou reklamu.

Sami prý už přivedli ke golfu několik kolegů z herecké branže, další noví anonymní golfisté se možná chytnou při zaznamenání jejich výkonů, kterými jdou proti názoru, že golf je snobský sport pro vyšších deset tisíc, na kterém se pouze domlouvá (nekalý) byznys.

Osobně se mi navíc líbí, že chtějí také podporovat malé devítky, často vedené naprostými golfovými šílenci nadšenci, kteří poslední stovky na účtu vymění za benzín do kanystru, aby mohli posekat tři fairwaye a driving. Jako třeba Petr Šedina v Úholičkách.

Český golf a lidé, kteří ho vedou, si musí podobných Nečasů, Suchařípů, Šedinů a dalších "bláznů" vážit a hýčkat si je.

Jsou totiž jednou z možností, jak nejen získat nové hráče, ale třeba i změnit pohled obyčejného českého člověka na golf.

Dodnes nemohu pochopit, že byl v tomto ohledu prakticky hozen přes palubu Roman Šebrle, jedna z největších osobností nejen českého sportu, ale budiž. Hlavně ať se to nestane dalším lidem, kteří mají chuť a možnosti českému golfu pomoci. Ono je to totiž stále hodně potřeba.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení