Mistrovství Evropy bude hrát rekordní počet jedenácti Češek

Sára Kousková

Rekordní počet jedenáct českých hráček si zahraje golfové amatérské mistrovství Evropy žen, které startuje ve středu 25. července na Slovensku.

Množství Češek podtrhuje současnou sílu českého ženského golfu, který bude ve slovenském Penati Golf Resortu usilovat o překonání českého maxima šampionátu jednotlivkyň, kterým je 10. místo Sáry Kouskové z loňského roku.

Zatímco ještě před čtyřmi roky se evropského šampionátu účastnily pouze dvě české hráčky, letos je jejich počet více než pětinásobný. Díky postavení ve světovém amatérském žebříčku WAGR se dostalo do startovní listiny šest českých hráček.

Jsou to Sára Kousková, Jana Melichová, Kateřina Vlašínová, Kristýna Frýdlová, Gabriela Roberta Vítů, Hana Ryšková. Později se usmálo štěstí i na Františku Luňáčkovou a Patricii Mackovou, nominaci ČGF rovněž na základě postavení v žebříčku obdržely Tereza Melecká a Marie Luňáčková. A jedenáctou Češkou, která se do turnaje dostala na poslední chvíli v pondělí, je Tereza Koželuhová.

Všechny tyto hráčky čekají na hřišti Heritage v Penati Golf Resortu tři kola (25. – 27. července), závěrečné čtvrté kolo je na programu v sobotu 28. července a zahraje si ho už jen nejlepších 60 žen z celkového počtu 144 hráček. Hřiště má z kombinace modrých, žlutých a bílých odpališť par 72 a je dlouhé 5719 metrů.

Jeden z pěti nejvýznamnějších turnajů, co se síly startovního pole (a ohodnocení pro WAGR) týká, se uskutečňuje už po jednatřicáté. Ženský šampionát se na Slovensku koná vůbec poprvé.

Z českých hráček nechybí ve startovním poli ani Sára Kousková, která loni dosáhla historického českého maxima, když ze Švýcarska přivezla desáté místo. A překonala tím jedenácté místo Karolíny Vlčkové z roku 2016.

I letos přijíždí Kousková na evropský šampionát ve vynikající formě. V sobotu vyhrála mezinárodní juniorské mistrovství na Kunětické Hoře o osm ran. Krásné vzpomínky má i na Penati, kde se předloni stala pro změnu mezinárodní šampionkou Slovenska. Tehdy se ale hrálo na hřišti Legend.

"Obě hřiště jsou krásná, v perfektní kondici," říká čerstvá juniorská šampionka, před kterou stojí velká výzva pokusit se překonat loňské desáté místo.

"Udělám pro to všechno, doufám, že se to povede. Je to velký turnaj, ale vyklepaná z něho nejsem. Švih cítím dobře, tak snad to vyjde," uvedla Češka. Pro Kouskovou to bude třetí mistrovství Evropy v řadě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení