Konopiště LETAS sluší. A LETAS sluší Česku

Tereza Melecká

V minulém týdnu se už druhým rokem konal v Česku turnaj LET Access Series pod patronátem České golfové federace. Začínající tradice ukazuje, že má smysl. Možná větší, než u nás pořádat turnaj nejvyšší kategorie Ladies European Tour.

Už loni to byl při premiéře na Casa Sereně povedený týden, který ale pokazil požár v klubovně před později zrušeným finálovým kolem. Letos však na Konopišti žádné neočekávané problémy organizátoři řešit nemuseli, a tak mohou být bez výhrad spokojení.

Hrálo jim do karet především počasí, které se v jinak propršeném období na tři turnajové dny umoudřilo a nechalo hráčky odehrát turnaj bez výraznějších komplikací.

Doslova výhrou v loterii se ukázal výběr nového útočiště pro AXA Czech Ladies Challenge. Konopiště, kde se konají spíše obyčejné amatérské turnaje než ty výkonnostní, potvrdilo, že pro ženský golf je jako stvořené.

Zatímco muži by osmnáctku Radecký nejspíše roztrhali na cáry, pro dívky a ženy byla ideální výzvou, čemuž odpovídá vítězné skóre -11 i hranice cutu, která se nakonec pro Češky smolně zastavila přesně na paru.

Ambice České golfové federace pořádat turnaj nižší ženské evropské golfové série se pak také jeví jako dobrý krok. Proč se vyčerpávat výrazně nákladnější Ladies European Tour, když LETAS splní všechny potřeby.

Možná dokonce ještě optimálněji.

Nejlepší české amatérky mají díky turnaji nejen možnost představit se doma svým nejbližším a přátelům, ale především vyrazit na několik turnajů po Evropě, kde se poměří se sobě rovnými profesionálkami.

A mají i šanci na skvělé výsledky, jak už letos ukázaly Jana Melichová, Patricie Macková nebo naposledy právě na Konopišti senzačním druhým místem Tereza Melecká (na snímku).

To by jim turnaj Ladies European Tour neumožnil. Nejen že by doma měly mnohem těžší konkurenci, ale především by chyběla možnost vycestovat na řadu turnajů ven.

Jediný fakt, který hraje pro Ladies European Tour, je tak teoreticky účast Kláry Spilkové. Ta se ale stejně soustředí na zámoří, a tak ani pár stovek diváků navíc díky její účasti v dalších letech není garantovaných. Ostatní jednotky profesionálek pak prominou, ale LETAS zatím stačí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení