Cink trefil v Memphisu eso. Ve vedení je stále Johnson

Stewart Cink

Dustin Johnson stále dost dobře může odjet na US Open jako staronová světová jednička. Stačí, když mu po FedEx St. Jude Classic bude patřit stejné místo, jako po třetím kole. O vedení se ale dělí ještě s Andrewem Putnamem. Na třetího Stewarta Cinka, který trefil hole-in-one, mají náskok už pěti ran.

Jedině výhra v poslední přípravě před druhým majorem sezóny vrátí Johnsona zpět na čelo světového žebříčku, ze kterého ho po The Players sesadil Justin Thomas. Nyní má DJ možnost vrátit se zpět.

A bojuje o ní tím nejlepším možným způsobem. Po třetím kole potvrdil, že by ho vítězství i pozice jedničky lákaly, ale teď se o tyto dvě mety nestará.

"Vítězství se postará samo o sebe. Zítra na to půjdu s tím držet se svého herního plánu, hrát dobré rány a samozřejmě vyhrát turnaj. Pak tu bude malý bonus vrátit se zpátky na pozici světové jedničky," řekl DJ.

Kromě Putnama už nemá nikdo větší šanci vyhrát. Se skóre -15 a pěti ranami náskoku Johnson předpokládá, že o jejich osudu na turnaji už se rozhodne jen mezi nimi ve scénáři ne nepodobnému jamkovce.

"Když zítra zahraji opravdu dobrý golf, pravděpodobně vyhraji. Pokud ne, Andrew mě porazí. Je to jednoduché," poznamenal Johnson, který naposledy přetavil spoluvedení po třetím kole na Tournament of Champions a má tak šanci třetí sezónu v řadě vyhrát více než jeden turnaj.

Johnson zahrál v sobotu výborných 65 ran (-5), ale Putnam byl ještě o ránu lepší a dotáhl ho ve vedení. V jejich podání to bylo první a druhé nejnižší skóre dne.

Putnamových 64 ran vyrovnal ještě třetí v pořadí, veterán Stewart Cink, který si ke skvělému skóre pomohl i parádním esem na osmičce, kde se trefil z odpaliště rovnou do jamky ze 132 metrů.

 

ACE ALERT! Stewart Cink from 144 yards @fesjcmemphis! #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Z jednadvaceti metrů přímo do jamky poslal svůj chip do birdie Phil Mickelson na dvanácté jamce.

 

Tracking ... tracking! Expect anything else from Lefty? #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Jemu ale tahle paráda nepomohla k lepšímu, než dělenému 49. místu po třetím kole. Leftymu se v sobotu (73 ran, +3) nedařilo jako v předchozích dnech a klesl pořadím o 35. míst.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení