Woods uctil památku padlých golfem, trénoval na US Open

Tiger Woods

Týden, který na PGA Tour patří turnaji The Memorial, začal Tiger Woods přípravou na blížící se US Open. V pondělí tak potrénoval na hřišti Shinnecock Hills, kde se bude za dva týdny konat druhý letošní major. Až poté zamířil do Ohia na turnaj Jacka Nicklause.

Poslední květnové pondělí patří v Americe všem členům ozbrojených sil, kteří padli v boji. Tzv. Memorial Day, tedy Den obětí války, strávil letos Tiger Woods na golfu. Potřeboval se totiž připravit na US Open.

To se letos hraje na hřišti Shinnecock Hills, které naposledy hostilo zámořský major před čtrnácti lety. Málo kdo si tak na něj pamatuje a pro řadu hráčů se bude jednat o zdejší premiéru v rámci turnaje velké čtyřky.

Samozřejmě se to netýká Woodse, který v newyorkském Southamptonu hrál US Open už dvakrát. V roce 1995 však turnaj ještě jako amatér nedohrál kvůli zranění, o devět let později pak dělil 17. příčku.

Přesto si raději v pondělí na místní 18 střihnul tréninkovou rundu.

"Dnes tady v Shinnecocku, ale jinak každý den děkuji mužům a ženám, kteří se obětovali za naši svobodu a dovolili nám dělat to, co milujeme," napsal Woods k fotce na svém twitterovém účtu.

Až poté zamířil do Muirfield Village, kde se poprvé od roku 2015 zúčastní Memorialu. Silně obsazený turnaj je pro řadu hráčů generálkou na US Open, a tak nebylo těžké postavit kolem Woodse hvězdný flight.

V úvodních dvou kolech půjde s Justinem Rosem, který vyhrál v minulém týdnu v Colonialu, a Jasonem Dufnerem. Tiger se naposledy představil fanouškům začátkem května na The Players, kde skončil dělený jedenáctý.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení