Na Trumpově hřišti v Doralu se střílelo. Útočník byl zadržen

Trump National Doral

Ve floridském resortu Trump National Doral Golf Club poblíž Miami zasahovali v pátek ráno policisté kvůli nahlášené střelbě. Útočníka postřelili a zadrželi, nikdo další podle zpráv policie nebyl zasažen.

Místní policie obdržela zprávu o střelbě v půl druhé ráno místního času. Byla informována o „aktivní střelbě“, jak uvedl její šéf Hernan Organvidez novinářům. Když policisté dorazili na místo, nastala krátká přestřelka, během níž byl útočník neutralizován a následně vzat do vazby.

Ředitel policie v Miami-Dade Juan Perez informoval, že útočník cosi vykřikoval na adresu prezidenta a majitele komplexu Donalda Trumpa a následně přehodil americkou vlajku přes recepci u hlavního vchodu.

"To je zatím vše, co víme," uvedl Perez. Ten také řekl, že na místě zasahuje také Americká tajná služba (US Secret Service) a na cestě k místu činu dorazila i FBI. Vyšetřováním však byla zatím pověřena místní policie.

Perez dále uvedl, že místní policejní důstojník utrpěl nespecifikované zranění. Nebyl však postřelený útočníkem. "Všichni policisté na místě neváhali ani sekundu zapojit se do akce proti osobě, která střílela ve vstupní hale hotelu. Riskovali, aby zachránili životy lidí uvnitř," prohlásil.

Ke střelbě se vyjádřil na Twitteru také prezidentův syn Eric Trump, viceprezident Trump Organization, která proslulý komplex provozuje.

"Velké poděkování patří mužům a ženám z policejního oddělení, kteří každý den zajišťují naší bezpečnost," napsal.

Golfové středisko Doral Resort & Spa koupila Trump Organisation v roce 2012. Přejmenovala ho na The Trump National Doral. Jeho několik ubytovacích budov a nákladný clubhouse patří k největším ubytovacím a zábavním komplexům na předměstí Miami. Zahrnuje celkem čtyři hřiště.

V letech 2007 - 2016 se zde konal turnaj World Golf Championship, než PGA Tour oznámila, že prestižní světový golfový podnik přesouvá do Mexika. Tehdejšího kandidáta na prezidenta USA to podle vyjádření v médiích značně rozzuřilo.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení