Skvělý rok pro český golf

Český golf

Na rok 2017 bude český golf, především ten profesionální, dlouho vzpomínat. Úspěchy takřka na všech frontách znamenají velký příslib do budoucna, který ale bude kontrován vyšším očekáváním fanoušků.

Symbolickou tečku, jakousi třešničku na dort, dodala v Maroku Šideri Váňová, která získala v Q-school plnou kartu na Ladies European Tour v příštím roce a připojí se tak ke Kláře Spilkové. Pojďme ale pěkně popořádku, jaké tedy byly největší úspěchy českého golfu v roce 2017?

O ten největší se jednoznačně už v dubnu postarala Klára Spilková. Ta si na marockém Lalla Meryem Cupu připsala své první vítězství na LET v kariéře a v Order of Merit série skončila na senzačním čtvrtém místě.

Lehkým zklamáním pro ni na závěr sezony sice musel být neúspěch v Q-school LPGA, v té se ale naopak dařilo Karolíně Vlčkové. Ta pokukovala po kartě na nejprestižnější ženský golfový okruh a nakonec vybojovala alespoň plný status na Symetra Tour.

Pozadu ale nezůstali ani muži.

Filip Mrůzek vylepšil české maximum na European Tour, když v polovině května obsadil dělenou 48. příčku na Open de Portugal.

Na Challenge Tour pak jeho a Jana Cafourka doplní také Stanislav Matuš, který během celého roku podával parádní výkony na Pro Golf Tour, díky kterým získal plnou kartu na Challenge Tour.

Ta vůbec poprvé v historii zavítala letos do Česka hned ve dvou případech. K tradičnímu turnaji na Kunětické Hoře se přidala Prague Golf Challenge na Zbraslavi, vrcholem domácí sezony ale bylo už počtvrté D+D REAL Czech Masters v rámci European Tour.

Na Albatrossu se předvedli takoví hráči, jako Martin Kaymer, Lee Westwood, Darren Clarke, John Daly, Thomas Pieters nebo Matthew Fitzpatrick. Jednoduše hvězdy světového golfu.

K nim má možná nakročeno zatím ještě amatér Šimon Zach, který prožil průlomový semestr na univerzitě v Louisville, když si v zámoří připsal dvě turnajová vítězství a přispěl i k jednomu týmovému. Mezi českými amatérkami pak v Evropě zářila Sára Kousková.

A nakonec tu máme již zmíněnou Šideri Váňovou, která si jen pár dní před Vánoci dala ten nejlepší možná dárek, když získala plnou kartu na Ladies European Tour.

To všechno dává naději, že by v dalších letech mohlo být z českého pohledu golfové ještě mnohem lépe. Nezbývá než doufat, že čeští golfisté i nadále budou kráčet směrem vzhůru a že se na rok 2017 nebude až tak dlouho vzpomínat. Že se stane normou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení