Rory si jako caddieho ponechá kamaráda z dětství

Rory McIlroy a Harry Diamond

Další zásadní věc, kterou musel Rory McIlroy rozlousknout předtím, než zkraje roku 2018 vstoupí do nové sezóny, bylo obsazení místa svého caddieho. Rozhodl se poněkud překvapivě. Na bagu si ponechá svého kamaráda Harryho Diamonda.

Ten mu svědčil na svatbě a McIlroy ho požádal, aby zaskočil i jako jeho kedík poté, co se po dlouhých letech rozhodl propustit J.P Fitzgeralda. Jejich posledním společným výsledkem bylo dělené čtvrté místo na letošním The Open.

McIlroy to komentoval tak, že to udělal, aby zachránil jejich přátelství, a že tak učinil po těžkém rozhodování. Jinými slovy Fitzgerald nepřežil utrápenou sezónu McIlroye, ve které byl výsledek na britském majoru tím nejlepším, který bývalá světová jednička uhrála.

"Dostal jsem se do stavu, že když jsem zahrál špatnou ránu, nebo jsem udělal špatné rozhodnutí, byl jsem víc naštvaný na něj než na sebe. Byl bych ale raději, kdyby to bylo naopak a to byl ten pravý důvod," popsal v srpnu McIlroy příčinu změny kedíka.

A protože nechtěl udělat špatné rozhodnutí při volbě nového, najal si k bagu svého kamaráda z dětství a svědka ze svatby. Spolu pak odehráli sedm turnajů, než McIlroy předčasně ukončil sezónu s tím, že se dá definitivně zdravotně dohromady.

Nyní rodák z Ulsteru potvrdil, že Diamond s ním bude i nadále, zatímco se McIlroy pokusí příští rok zkompletovat kariérním grandslam vítězstvím na Masters. Aby se dobře připravil, naplánoval si do té doby hodně nahuštěný program.

Zatím je v něm osm turnajů, ale dá se předpokládat, že ještě nějaký přibyde. McIlroy totiž zatím nepotvrdil start ani na jednom z turnajů WGC, které jsou společné pro PGA Tour i European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení