McIlroy se vrátí v lednu na turnaji ET v Abú Zabí

Rory McIlroy

Bývalá světová jednička Rory McIlroy oznámila, kdy vstoupí do nové sezóny. Bude to v lednu na turnaji European Tour v SAE. Na Abu Dhabi HSBC Championship bude startovat po boku aktuální světové jedničky Dustina Johnsona.

McIlroy má za sebou rozporuplnou sezónu, ve které jeho výkony už od začátku limitovaly vlekoucí se následky únavové zlomeniny žebra v zádové oblasti. Kvůli nim ukončil neúspěšnou sezónu dříve, aniž by startoval ve finále European Tour.

Již předtím ohlásil, že si dá od soutěžního golfu několikaměsíční pauzu a vrátí se až v roce 2018. Teď to rodák ze Severního Irska potvrdil. Vrátí se v Abu Dhabi, kde v minulosti skončil dvakrát na druhém místě.

"Očekávám silný start do sezóny a domnívám se, že Abu Dhabi je skvělé místo, kde začít svou kampaň v roce 2018," citoval McIlroye server arabianbusiness.com.

"Nejednou jsem tam byl opravdu blízko. Budu se plně soustředit na to, abych vytouženou Falcon Trophy získal a vrátil se do vítězného kolečka. Byla by to vítaná dávka sebevědomí do nového roku," uvedl McIlroy.

Zazářit a potvrdit postavení ve světovém žebříčku bude chtít i Johnson, který bude s Mclroyem největší hvězdou turnaje s dotací 3 mil. dolarů.

"Abu Dhabi je skvělé a zábavné hřiště. Když jsem tam hrál poprvé, sedělo mi opravdu výborně. Tedy kromě svých problémů, které jsem měl s putterem," zmínil Johnson, který skončil loni těsně druhý.

Na sedmém podniku sezóny bude kromě něj a McIlroye startovat také Henrik Stenson, Paul Casey nebo Matt Kuchar. Vítězství přijede obhajovat i čerstvý vítěz celkového pořadí uplynulé sezóny Tommy Fleetwood.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení