Rory o Tigerovi: Může odejít se vztyčenou hlavou

Rory McIlroy a Tiger Woods

Když Tiger Woods začátkem týdne připustil, že už se nikdy nemusí vrátit k soutěžnímu golfu, golfový svět si uvědomil, že to, čeho se už několik let bojí, může reálně nastat. Rory McIlroy si pak myslí, že Tiger už nemusí nikomu nic dokazovat a může odejít se vztyčenou hlavou.

Woods promluvil k novinářům před Presidents Cupem, na kterém dělá asistenta kapitánu Stevu Strickerovi. A bylo to jeho první veřejné prohlášení od začátku února, kdy kvůli bolesti zad odstoupil po prvním kole z turnaje European Tour v Dubaji.

Od té doby se toho událo hodně - čtvrtá operace zad, která snad definitivně zbavila Woodse nepříjemné bolesti, ale také zatčení za řízení pod vlivem nebo únik choulostivých fotek. Golfový svět pak i nadále čeká, zda se Tiger někdy vrátí. Začíná hrozit, že se tak už nestane.

"Pokud tomu tak bude, nemusí nikomu nic dokazovat. Může odejít s extrémně vztyčenou hlavou, když pro naši hru udělal neuvěřitelné věci. Myslím, že zde není nikdo, kdo udělal pro náš sport více v tom smyslu, že k němu přitáhl spoustu lidí různého věku, národností a udělal golf populárním v devadesátých letech, kdy potřeboval nějakou injekci," řekl McIlroy během British Masters, kterého se v tomto týdnu účastní.

Pro Tigera má přitom pouze slova chvály: "Je legendou naší hry. A pokud to skutečně nastane, každý by mu měl zatleskat za jeho skvělou kariéru."

Je zde ale samozřejmě také varianta, že se Tiger do zdravotně do pořádku a v příštím roce se na hřišti opět ukáže. Momentálně puttuje a může hrát krátké rány do padesáti metrů. Nedávno si dokonce zasoutěžil s Justinem Thomasem a Rickiem Fowlerem.

"Pouze on ví, co může dělat a jde na to pomalu. Strávil jsem s ním v posledních měsících trochu času a je to tak, že čeká na to, až mu doktoři řeknou, kdy bude moci znovu hrát naplno. Čeká na jejich rady," prozradil osmý hráč světa.

A kdyby mu přeci jen doporučili už nehrát, na Woodsově velikosti to podle McIlroye nic neubere: "Kdyby už nikdy nehrál, bude i nadále nejlepším hráčem, jakého jsem kdy viděl hrát. Hrál nejspíše nejlepší golf v době, kdy ho sleduji. Nikdy jsem neviděl pořádně hrát Jacka (Nicklause). Jack má sice lepší výsledky, ale nevím, jestli hrál lepší golf."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení