K ideálu chybí úspěch českého hráče

Czech Masters

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters překonal dvě dosavadní nej turnaje – nejsilnější startovní pole v historii a rekordní návštěvu. Ta atakovala hranici 30 tisíc diváků. Číslo je v podstatě součtem jen za tři dny, protože pátek propršel. Ukázalo se, že turnaj si díky stabilnímu termínu našel své stálé divácké a hráčské jádro, které se nabaluje.

Opakovaně dorazil Thomas Pieters, Matthew Fitzpatrick, Lee Westwood, John Daly a další. Strategie turnaje je postavena na třech až čtyřech tvářích, což bude velmi podobné příští rok.

Na druhou stranu bude čím dál těžší najít hráče, které jsme na turnaji ještě neměli a jsou dostupní vzhledem k americké tour. Přesto můžeme prozradit, že dvě nová hvězdná jména pro další rok máme rozjednaná.

Koncept akce není postavený jen na samotném golfu. Proto rok od roku rozvíjíme turnajovou vesničku. Trefili jsme se v orientaci na zábavu pro děti, díky tomu přišlo na turnaj mnoho rodin.

Velmi dobře fungoval tzv. food festival, který nabídl rozmanité druhy občerstvení. Princip veletrhu značek od sportu, přes nábytek, po cestování sklidil letos také velký úspěch. Můžeme říct, že vše do sebe zapadá stále přesněji a je to efektivní pro sponzory.

Chci připomenout, že Czech Masters vysílaly v Česku souběžně v přímém přenosu dvě televize: Nova Action a Golf Channel. Obě v plném rozsahu 19 hodin. Takové pokrytí nemá žádný jiný sport. Nova od pondělí do neděle vysílala zpravodajství v hlavní relaci.

Snažíme se o maximální přiblížení golfu i negolfistům. Unikátní byl úterní přímý přenos z Raiffeisenbank exhibice na Vltavě odvysílaný na webu.

To všechno lze naplánovat a vyrobit. Jedno ale pořád chybí. To je úspěch českého hráče. Čekáme na ikonu mužského golfu stabilně hrajícího European Tour. Czech Masters posune ještě dál právě tohle.

Vždycky je co zlepšovat, protože dokonalost neexistuje. Pro nás je motivací váš stoupající zájem. Příprava na rok 2018 se právě rozjela. Těšíme se na vás od 23. do 26. srpna 2018 v Albatross Golf Resortu.

Pavel Poulíček
Výkonný ředitel RELMOST, a.s.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení