PGA Tour čekají změny. Mexiko, play-off FedEx Cupu i sponzoři

Tour Championship

S několika zásadními změnami byl oznámen turnajový kalendář pro příští sezonu PGA Tour. Tu čekají novinky od prvního turnaje až po play-off. Měnit se budou jak názvy turnajů, tak hřiště.

Hned první akce voní novotou. Safeway Open je ale pouze nový název pro Frys.com Open, které bylo úvodním podzimním turnajem nové sezony i v minulých letech. Hrát se bude i nadále v kalifornském Silverado Country Clubu a chybět nebude Phil Mickelson.

Jinak se podzimní část kalendáře nemění. Před krátkou zimní přestávkou tak hráči stihnou odehrát sedm turnajů, včetně akce WGC v Číně. Více změn tak čeká podniky v roce 2017.

Hrát se mimo jiné nebude Wells Fargo Championship v Quail Hollow, který bude v létě hostit major PGA Championship. Místo toho se dostane na Eagle Point Golf Club.

Asi nejzásadnější změna je už známá několik týdnů. Po dekádě strávené v Doralu se turnaj ze série WGC dosud známý jako Cadillac Championship stěhuje do Mexika. Zatím však není známo ani hřiště, ani nový titulární partner. Pouze termín 2.-5. března.

Turbulence nastala také u titulárního partnera Northern Trust. Ten bude nově sponzorovat úvodní podnik play-off FedEx Cupu, který nahradí The Barclays. Pod strohým názvem The Northern Trust se uskuteční koncem srpna v Glen Oaks Clubu.

Dosavadní Northern Trust Open se bude hrát v polovině února pod názvem Genesis Open na tradičním hřišti Riviera CC. Zbylé turnaje se pak vrací do svých obvyklých termínů, ze kterých je letos vyhnal návrat golfu na olympijské hry.

Závěrečným turnajem bude jako každý tok Tour Championship by Coca-Cola, který je na programu od 21. do 24. září. Hned v dalším týdnu se bude v New Jersey konat Presidents Cup.

Kompletní rozpis zámořské sezony 2016-17 naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení