Sloužil u námořnictva, zastřelil se mu otec. Teď vyhrál Woodsův turnaj

Billy Hurley III

Billy Hurley III neprožívá golfový příběh, který od šampionů PGA Tour čekáte. O to je však jeho cesta k prvnímu titulu na zámořském okruhu zajímavější. Její poslední kus ušel o víkendu na pro sebe domácí akci v Congressionalu, kde vyhrál turnaj Tigera Woodse.

Hurley patřil už na vysoké k velkým golfovým talentům, když se dostal i na šesté místo ve světovém amatérském žebříčku. Jenže se nejednalo o tradiční univerzitu, ale o námořní akademii. A rodák z Virginie ji nebral pouze jako přestupní stanici k profesionálnímu golfu.

A tak v roce 2004, kdy získal ocenění Byrona Nelsona pro nejlepšího vysokoškolského golfistu a sportovce, nastoupil po ukončení studia na pět let k námořnictvu, kde to dotáhl až k hodnosti poručík.

Až poté se dostal na první místo golf.

Hurley však nikdy nebyl hvězdou. Až do neděle ne. Jeho nejlepším umístěním na PGA Tour bylo doposud čtvrté místo a dlouhodobě se potácel mezi první a druhou zámořskou ligou. To byl případ i této sezony poté, co loni opět přišel o kartu na PGA Tour.

Na té letos startoval především na sponzorské pozvánky, stejně jako na turnaji v Congressionalu. Z jedenácti předešlých turnajů neprošel šestkrát cutem, naposledy na US Open.

Teď ale přišel jeho týden a v neděli jeho den.

Nedaleko domova v Annapolis, jen hodinu cesty od námořní akademie, kde před 12 lety vystudoval. "Z mnoha ohledů si nešlo vybrat lepší turnaj pro mé první vítězství," přiznal dojatý 34letý šampion, který za sebou neměl nejlehčí rok života.

Před deseti měsíci mu totiž zemřel otec poté, co se sám postřelil coby policista svou služební zbraní. "Byl to hodně těžký rok. Je skvělé, že se přihodilo také něco dobrého," těší Hurleyho, který v nedělním finálovém kole prokázal to, co ho naučila služba u námořnictva - psychickou odolnost a schopnost maximálně se soustředit na svůj cíl.

A tak v neděli nedal nikomu ani čuchnout. Svůj náskok po třetím kole na každé z devítek pojišťoval jednou ranou k dobru, a když se v závěru přeci jen chtěl 53letý Vijay Singh dotáhnout, poslal Hurley na patnáctce míček z fairwaye ze 30 metrů přímo do jamky.

Když pak přidal na šestnáctce další birdie, posunul se na konečné skóre -17. Před Singhem skončil o tři rány, třetí místo o další ránu zpět obsadil při svém profesionálním debutu 21letý Španěl Jon Rahm.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení