VIDEO: Socket na PGA Tour, za jaký byste se nestyděli ani vy!

Socket Jona Rahma

Je dobré tu a tam zjistit, že i hráči na PGA Tour jsou jenom lidé. A že umí vyčarovat ránu, na kterou jsou zvyklí všichni amatéři z celého světa. Tak jako Španěl Jon Rahm, který během třetího kola Quicken Loans National zahrál socket jako z učebnice!

Rahm prožívá báječný turnaj, do kterého vůbec poprvé v kariéře vstoupil jako profesionál. Ještě v minulém týdnu na US Open byl amatérem, vůbec tím nejlepším ve startovním poli, když skončil na dělené 23. příčce.

Pak ale přestoupil k profíkům a v Congressionalu si odbývá svůj profi debut. A je to debut z říše snů. Vždyť v polovině turnaje dělil první místo a po třetím je na třetím místě o tři rány za vedoucím Billym Hurleyem III.

V sobotu to však bylo jiné kolo, než ta předchozí dvě.

Během nich Rahmovi vycházelo, na co sáhl. Tentokrát se ale s hřištěm doslova pral, o to je cennější, že se i tak dokázal dostat jednu ránu pod par a polepšit si na průběžné skóre -12.

"První věc, kterou jsem dnes po dohrání řekl svému kedíkovi, bylo - jak jsme mohli zahrát pod par? Nedovedu si to vysvětlit. To je prostě golf," usmíval se mladý Španěl, kterému je předpovídána velká budoucnost.

Během 3. kola se na hřišti skutečně dost trápil. Hned na úvod si připsal dvě bogey na jamkách 3 a 4, na jedenáctce trefil vodu a bylo z toho další bogey. A pak už přišel zmíněný socket na 13 a další bogey ve skórkartě.

V tu chvíli se dostal na par v kole, ze kterého si ale polepšil na konečné skóre -1 berdíkem na šestnáctce. I díky němu je v reálné hře o titul hned na svém prvním profesionálním turnaji.

"Celý život jsem tvrdě pracoval na tom, abych zde byl. I kdyby se to nestalo zítra, tak vím, že jsem toho schopný v budoucnu. Mohu si z toho vzít jen a jen to pozitivní," těší Rahma.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení