Mickelsonův caddie má nový džob. Hole už nosit nebude

Jim Mackay

Jim „Bones“ Mackay se již brzy vrátí na fairwaye a greeny PGA Tour, jak mu předpovídal Phil Mickelson. Jeho bývalý zaměstnavatel ale netrefil, v jaké to bude roli. Caddie, se kterým strávil 25 let, přijal nabídku pracovat jako komentátor.

Mackay ji dostal od televizí NBC Sports a Golf Channel a s radostí ji přijal. Konkrétně bude pracovat jako reportér přímo na hřišti. Vrací se tak mezi provazy, do míst, která jsou jeho přirozeným prostředím. Toho právě hodlá NBC využít.

Mackay začne působit ve své nové práci na The Open v Royal Birkdale. Bude také pokrývat play off FedEx Cupu a Presidents Cup. To se však zřejmě vylučuje s dalším možným angažováním Mackaye jako caddieho.

"Mít možnost přidat se k týmu NBC Sports a pracovat na pokrytí největších golfových událostí, počínaje The Open, je pro mě obrovskou příležitostí, za kterou jsem velmi vděčný," komentoval Mackay své nové zaměstnání.

"Už se nemohu dočkat toho, až pomohu přímo na hřišti objasnit divákům strategická rozhodnutí hráčů," specifikoval Mackay svou roli v televizním vysílání.

Dvaapadesátiletý Mackay byl ve službách Mickelsona dlouhé čtvrt století, což je v golfovém světě profesionálů naprostý unikát. Spolu vyhráli 41 ze 42 Mickelsonových vítězství. Sám byl výborný hráč na celostátní univerzitní úrovni. Je známý svým analytickým přístupem ke hře, který se tak hodil k Mickelsonovi.

Mackay prohlásil, že to byla jeho láska ke hře, která ho přivedla k jeho nové práci.

"Jako dítě jsem byl golfový maniak. Všechno jsem sledoval od začátku až do konce. Četl jsem každou stránku golfových magazínů od první stránky do poslední. Byl jsem fascinován všemi aspekty hry na této úrovni," vzpomínal Mackay.

To vše od něj slýchal i hlavní golfový producent NBC Sports Tommy Roy během společných večeří v průběhu let. Prý se téměř nikdy nemluvilo o Mickelsonovi. Mackay spíše nabízel širší pohled na golf a měl sklony analyzovat příběhy a děje, které vznikají při každém turnaji.

Před několika lety tak Roye poprvé napadlo, že by se skvěle hodil jako doplněk k vysílání. „Bones myslí jako producent,“ uvedl Roy, který dal Mackayovi jako první příležitost v roce 2015 na RSM Classic. Společně s caddiem Matta Kuchara Johnem Woodem dělali insidery pro Golf Channel.

Nyní Mackay podepsal s NBC a Golf Channel víceletý kontrakt, který znamená, že ve vysílacím týmu bude poprvé na plný úvazek caddie. „Dynamika mezi hráčem a jeho caddiem plodí jedny z nejpůsobivějších příběhů, které chceme během našich přenosů pokrývat,“ uvedl Roy.

"Bones má za sebou kariéru naplněnou zkušenostmi z těch nejtěžších turnajů a z nejvypjatějších momentů," dodal Mackayův nový zaměstnavatel.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení