Klára Spilková a další potřebná lekce

Klára Spilková

Byl to šok. A je jedno, jestli se bavíme o výsledku Kláry Spilkové po druhém, nebo po třetím kole KPMG Women's PGA Championship. Zatímco v prvním případě to bylo překvapení pozitivní, v druhém maximálně negativní. Nejlepší česká golfistka si ale podle všeho z další golfové facky vezme jen to pozitivní. Jak to ona umí.

Stále teprve 22letá golfistka to prokázala v posledním roce. Loni prožila na Ladies European Tour skutečně první krizovku. Nedařilo se jí a až do posledního turnaje neměla jistou plnou kartu na další sezonu.

Nakonec to ale zvládla. Přes zimu všechno zhodnotila, vyvodila závěry, udělala změny. A letos? Po dvou odehraných turnajích LET vede Order of Merit a na kontě má první profesionální vítězství z Maroka.

Podobné facky jsou prostě občas potřeba.

I když tentokrát to bylo spíše golfové K.O. pravým hákem než lehká svižná. Přesto se však Spilková na zámořském majoru ze sobotního hororu za +11 oklepala rychle a v neděli se s turnajem rozloučila se ctí. A co hlavně, domů si k tomu přibalila plný bag zkušeností.

Po dvou kolech sice mohla útočit minimálně na TOP 10, ale až v tom třetím přišla opravdová zkouška. A to nejen hry, ale především hlavy. Spilková v ní sice tentokrát neobstála, ale už alespoň ví, co ji čeká, až se v podobné situaci objeví příště.

Sama přiznala, že vlastně poprvé šla na této nejvyšší úrovni ve flightu po dvou hráčkách. A s rychlým tempem hry se nedokázala srovnat. Do toho očekávání nejen její, ale vlastně celého českého golfového prostředí, které ani oceán v době internetu nevymaže.

A tak si prošla peklem, sama popsala třetí kolo jako noční můru. Sama jen pár hodin po dohrání mluvila o tom, že vás život musí občas vrátit nohama na zem. Sama moc dobře ví, že i tato negativní zkušenost ji v životě posílí.

Žádné výmluvy ani otřepané fráze. Klára Spilková zhodnotila vše na rovinu, nic nenalhávala sobě ani ostatním. Jen díky tomu může být v podobné situaci příště, a jsem si jistý, že to nebude trvat příliš dlouho, lepší a silnější. Některé životní lekce jsou prostě k nezaplacení.

I když bolí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení