Prokleté ženské profesionální turnaje

Casa Serena

V roce, kdy český ženský golf zaznamenal díky Kláře Spilkové největší úspěch v historii českého golfu, domácí ženské profesionální turnaje pohořely. Bohužel - doslova a do písmene. Jako by si tam nahoře na ně někdo letos zasedl.

Vše začalo problémy turnaje Ladies European Tour, který byl od začátku roku tak trochu zahalený tajemnem a v českém golfovém vzduchu neustále visela otázka, zda vůbec a kde případně se vlastně bude hrát.

No, a když už se konečně odhalilo, že se Tipsport Golf Masters přesune z Dýšiny na Čeladnou, přišla v polovině května pořádná jobovka.

Po provalení skandálu v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství se organizátoři rozhodli letošní ročník zrušit úplně. Bez přislíbených státních peněz, které však byly z ničeho nic zmražené, by akci jednoduše nezvládli uspořádat.

Českého golfového fanouška to mrzelo především z toho důvodu, že přišel o jedinou šanci vidět v tomto roce Kláru Spilkovou na vlastní oči v domácím prostředí při soutěžním klání.

Naděje sice svitla ve chvíli, kdy byl zrušen další turnaj Ladies European Tour v Turecku, který se termínově kryl s akcí nižší série LETAS na Casa Sereně, ale Spilková i přesto do Roztěže nedorazila, když se připravovala na první letošní major na slovenském Penati.

I tak se ale fanoušci mohli těšit alespoň na zbylé profesionálky a nejlepší amatérky, které se na Foxconn Ladies Czech Challenge ukázaly.

Jelikož se úvodní dvě kola hrála ve všední den, největší divácký zájem se logicky předpokládal v sobotu na rundu finálovou.

A tady přišla další facka.

Krátce po čtvrt na osm ráno začalo na Casa Sereně hořet, když požár zachvátil klubovnu, konkrétně skladovací prostory. I přes rychlý zásah byl tak ničivý, že vyřadil ze hry elektriku, vodu a hráčkám poškodil vybavení.

Finálové kolo tak bylo zrušeno, nejlepší tři hráčky po kole druhém si to pouze rozdaly v play-off na tři jamky o celkové vítězství a jelo se domů. Šestice Češek, které prošly cutem, v sobotu na hřiště nevyrazila.

Tak snad se jedná pouze o jednoleté prokletí ženských profesionálních turnajů pořádaných na českém území. Pravdu zjistíme za rok.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení