Gasco LB Open vyhrál Mrůzek, v play-off udolal Matuše

Filip Mrůzek

Poté, co v minulém týdnu neprošel cutem na European Tour o jedinou ránu, si Filip Mrůzek částečně spravil náladu ve čtvrtek v Lázních Bohdaneč. Vyhrál totiž jednokolový turnaj Gasco LB Open v rámci Czech PGA Tour, když až v rozehrávce udolal Stanislava Matuše.

Druhý turnaj letošní sezony nejvyšší domácí profesionální série a druhé vítězství hráče Relmostu. Po triumfu Jana Cafourka na Slavkově se nyní radoval Mrůzek. Za vítězství si na své konto připsal 46 000 korun.

Pravdou je, že tentokrát příliš soupeřů neměl. Spíše doplňkový turnaj sezony s celkovou dotací 200 tisíc korun si zajelo zahrát jen 25 profíků. Kromě Mrůzka a Matuše hráli třeba Lukáš Tintěra a Ondřej Lieser, kterým se ale vůbec nedařilo a zahráli za plus šest.

To dva aktuálně nejlepší čeští profíci předváděli svůj vysoký standard. Matuš ani jednou nezaváhal a dal pět birdie. Mrůzek si jich do skórkarty připsal dokonce sedm, ale na čtyřparové pětce zahrál double bogey.

Oba se tak sešli na výsledku 67 ran (-5) a šlo se do play-off. Rozhodnutí pak přinesla čtvrtá jamka rozehrávky, na které se Mrůzkovi povedl chip-in a bylo rozhodnuto. Na třetím místě skončil Jaroslav Krejcar (70, -2), který se jako jediný další hráč dostal pod par.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení