Rakovina manželky je pryč. Cink si užívá skvělou sezonu

Stewart Cink

Poslední turnaj před US Open FedEx St. Jude Classic má po dvou kolech ve vedení hned trojici hráčů. Se skóre -9 jsou v čele o ránu Chez Reavie, Sebastian Munoz a Charl Schwartzel. Velké oživení kariéry si zatím užívá veterán Stewart Cink, který je jejich nejbližším pronásledovatelem.

Čtyřiačtyřicetiletý Američan vyhrál na PGA Tour šestkrát, ale naposledy se radoval v roce 2009 na British Open. Od té doby marně hledal svou někdejší kvalitu.

"Možná ještě déle. Když prozkoumáte moje výsledky z toho roku, zjistíte, že kromě The Open to nebylo nic moc," přemítal Cink nad dotazem, kdy se naposledy cítil na hřišti takhle dobře. V pátek zahrál 68 ran. V prvním kole dokonce 64.

"Musíme jít ještě dál o rok zpět. V první polovině roku 2008 jsem se naposledy cítil opravdu skvěle a měl jsem pocit, že můžu vyhrát hodně turnajů. Myslím, že když se nebudu dívat moc dopředu na možný výsledek a zůstanu v klidu, mám tady šanci," uvedl Cink, který už se může soustředit zas jen na hru.

Veterán z Georgie zažívá opravdu podařený rok po hodně dlouhé době. Může za to především zdravotní stav jeho ženy Lisy, jejíž rakovina je ve fázi trvalé remise. To znamená bez příznaků. A to má zásadní vliv na Cinkovy výsledky.

Letos udělal 14 cutů z osmnácti startů, jedno TOP 10 a dalších šest TOP 25. A především se v týdnu probojoval z kvalifikace na US Open, takže z Memphisu zamíří rovnou do Erin Hills. Zdá se, že Cink prožívá příběh s dobrým koncem.

Na turnaji v Tennessee se daří také Jihoafričanům. Kromě Schwartzela jsou na dobrých pozicích Retief Goosen (T6) a Ernie Els (T28). Veterán Big Easy nemá dobrou sezonu, a tak počítá každý cut. Letos se dostal do víkendových kol teprve počtvrté ze 14 startů.

Závěr druhého kola vůbec nevyšel Philu Mickelsonovi, který startoval na druhé devítce. Cítí zklamání, protože i před tento výpadek se posunul po druhém dni o 11 míst dopředu na dělené 18. místo. Jenže mohl ztrácet jen dvě rány na vedení, kdyby si na páté a šesté jamce nepřipsal bogey, a na devítce dokonce dabláče.

"Je to neuspokojivý způsob, jak dokončit kolo. Je to škoda, protože jsem měl šanci zahrát opravdu nízké skóre. Do té doby bylo velmi povzbuzující, jak jsem hrál," uvedl Mickelson, který před víkendem ztrácí na vedení pět ran. Lefty čeká na vítězství od roku 2013.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení