Paratore si došel záchranami parů pro první titul

Renato Paratore

Deštivý závěr přinesl na Nordea Masters dramatický boj o titul, ze kterého vzešel jako vítěz 20letý Ital Renato Paratore. Ten dokázal na závěrečných třech jamkách pokaždé zachránit par, což se na té poslední nepovedlo Chrisu Woodovi a bylo rozhodnuto.

Paratore vstupoval do finálového kola o ránu za lídrem Woodem a v závěru to byla přetahovaná právě mezi nimi. Nejprve to vypadalo, že by mohl být šťastnější Wood. To, když jeho putt do birdie na sedmnáctce jen těsně lízl jamku a Paratore v tu chvíli pokazil svůj drive na osmnáctce.

Jenže mladičký Ital par zachránil, zatímco Wood něco podobného o pár minut později nedokázal. Svůj drive zatáhl ještě více než Ital a poté, co míček skončil v hustém keři, musel dropovat s jednou trestnou ranou.

Par se následně pokusil zachránit z greenového bunkeru, což se mu nepodařilo. Na nakonec vítězném skóre -11 tak skončil pouze Paratore, Wood si pohoršil na mínus deset a podělil se o druhé místo se svým krajanem Mattem Fitzpatrickem.

"Teď jsem velmi šťastný, vítězství si opravdu užívám," nezastíral Paratore, který se stal nejmladším šampionem na okruhu od roku 2013, kdy další Ital Matteo Manassero ovládl Wentworth. Celkově je pak 11. nejmladším šampionem okruhu v historii a prvním narozeným po roce 1995.

To nejlepší z finálového kola Renata Paratoreho

Paratore se radoval při svém 83. startu na nejprestižnější evropské sérii a posune se do TOP 150 světového pořadí: "Na začátku jsem ztrácel na lídra jednu ránu, tak jsem věřil, že pokud budu hrát dobře, mohu zvítězit."

"V těchto podmínkách jsem si udržel dobrý přístup až do samého konce. Na osmičce a devítce jsem se dvěma birdie dostal na kontakt, to byl klíčový moment. Na posledních třech jamkách jsem pak zvládl tři velmi dobré putty," zhodnotil finálové kolo vítěz,

Tomu nakonec stačilo dojít tři rány pod par, Wood se pod normu hřiště v Barsebäck Golf and Country Clubu dostal pouze o jedinou ránu.

Nejlepší kolo dne zahrál Jihoafričan George Coetzee, který i díky devíti berdíkům vytvořil nový rekord hřiště v Malmo, který je 66 ran (-7). Posunul se díky tomu na skóre mínus devět a dělené čtvrté místo společně s Dánem Thorbjornem Olesenem.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení