Skvělý Čejka útočil na TOP 10, v závěru ho potopil dabláč

Alex Čejka

Parádní třetí kolo prožíval na letošním Memorialu Alex Čejka. V úvodu skóroval o sto šest a na chvilku proklouzl i do elitní desítky prestižního turnaje PGA Tour. V závěru se ale jeho birdie stroj zasekl a double bogey na poslední jamce bylo možná až příliš krutým trestem.

Čejka startoval v sobotu mezi prvními a v úvodu to byl jeho den. Rodák z Mariánských Lázní, který však reprezentuje Německo, zahrál na úvodních osmi jamkách pět birdie, což ho vystřelilo leaderboardem vzhůru.

Když pak přidal své šesté birdie dne na dvanáctce, poskočil v tu chvíli dokonce na dělenou devátou příčku, i když ti nejlepší ještě stále nebyli ani na hřišti. Kdyby ale v závěru Čejka ještě nějakou tu ránu upsal, mohl na TOP 10 pomýšlet.

Jenže ve zbytku kola už to tak skvělé nebylo. Čejka už na žádné další jamce nezaskóroval a na závěrečné osmnáctce si dokonce pokazil dojem z jinak báječného dne dabláčem, tedy ztrátou dvou ran. Celkově je se skóre -6 na dělném 46. místě.

Celé třetí kolo odehrál loňský šampion z Portorika s novým putterem v bagu. S tím starým totiž nebyl po druhém kole spokojený a rozhodl se ho dát místnímu 12letému chlapci. Jak se ukázalo, byla to WIN-WIN situace.

Něco podobného jako Čejkovi se přihodilo také Jasonu Dayovi. Ten byl po sedmnácti odehraných jamkách třináct ran pod parem hřiště, když na ty nejlepší ztrácel v tu chvíli v Muirfieldu jedinou ránu. Nepovedená poslední jamka a ztráta dvou ran ho však na domácí akci přibrzdila.

"Trochu jsem se ale i tak přiblížil těm nejlepším, což je pozitivní. Jsem si jistý, že zítra budou hodně těžké podmínky. Pokud budu hrát dobře, tak se můžu vrátit do boje o titul a snad i vyhrát turnaj," věří Day (-11. T11).

Ve vedení je zatím se skóre -14 trojice Matt Kuchar, William McGirt a Gary Woodland. Jedinou ránu na ně ztrácí trojice, do které patří i americký bomber Dustin Johnson.

Z ostře sledované Velké 3 je na tom nejlépe první hráč světa Day, Rory McIlroy je s devíti ranami pod par hřiště na děleném 21. místě, Jordan Spieth je na tom po nepovedeném třetím kole o pět ran a 37 příček hůře.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení