Velká 3 na Memorialu cutem prošla, Fowler ne. Kooch jede!

Rory McIlroy a Jordan Spieth

Největší hvězdy si v Muirfield Village zahrají i o víkendu. Jason Day, Jordan Spieth i Rory McIlroy prošli na letošním Memorialu bez problémů cutem, na ty nejlepší ale nepatrně ztrácejí a v sobotu budou potřebovat dobrá kola, aby se přiblížili boji o titul.

Ze zmíněné Velké 3 jsou na tom zatím nejlépe Day s McIlroyem, kterým patří se skóre -7 dělená 12. příčka. Spieth je na tom o ránu a deset pozic hůře. Ve vedení je v polovině turnaje duo Matt Kuchar a Brendan Steele, kteří jsou už dvanáct ran pod parem hřiště.  

Nejtěžší den ze sledované trojice prožil Day, který se na druhé kolo špatně vyspal a sám se divil tomu, že skončil pod parem hřiště: "Také se vám občas stane, že se ráno probudíte a nemáte kontrolu nad svým švihem? Tak to byl dnes můj případ."

"S nějakého důvodu jsem úplně ztratil kontrolu. Možná to bylo jen jednou špatnou jamkou, ale dnes to nešlo podle mých představ. I tak ale zahrát jednu ránu pod je hodně příjemné," nezastíral první hráč světa, že se trápil.

Během dne se svého výsledného skóre skutečně hodně obával: "Mohl jsem klidně zahrát hodně přes 75 ran. Kdybych neměl svou krátkou hru, tak by nebyla šance zahrát lépe a mohlo to být klidně kolem 80."

McIlroy zářil na greenech

Opačně na tom byl ve druhém kole McIlroy. Věděl, že potřebuje zahrát velmi dobře, aby se dostal do popředí leaderboardu. A to se mu povedlo především díky putteru, když zahrál jednoputt na svým prvních pěti jamkách a i díky tomu z toho bylo šest ran pod par.

"Tohle byl den, který jsem před zítřkem potřeboval. Když jsem byl na odpališti, na ty nejlepší jsem ztrácel 11 ran. Nakonec se mi ale podařilo na ně trochu dotáhnout, ztráta pěti ran před víkendem není zlá," pochvaloval si McIlroy.

Matt Kuchar (foto: GettyImages)

Těmi nejlepšími jsou po 36 odehraných jamkách Kuchar a Steele. Prvně jmenovaný se pak v Ohiu cítí vždy jako doma, přestože se narodil na Floridě a v Georgii. Na turnaji se mu však daří a jeho fanoušci zde mají často šanci ho povzbuzovat typickým "Kooch!"-

Kuchar v Muirfieldu vyhrál v roce 2013 a třikrát v posledních letech zde skončil v TOP 10. A skvělý výsledek má na dosah i letos.

Po dvou vyrovnaných kolech za 66 ran je opět ve hře o titul na hřišti, které mu prostě sedí: "Můžete se zde dostat i do špatných pozic, ale nemusíte se zde bát větru. Míček zde létá, jak má, jsou zde vždy dobré podmínky. Je zábavné zde hrát a hrát spoustu birdie."

Něco podobného se však 37letému Američanovi daří v posledních týdnech prakticky všude. Za poslední měsíc a půl skončil v elitní desítce čtyřikrát z pěti turnajů a hlasitě tak klepe na bránu svého osmého titulu na PGA Tour.

"Cítím, že se mi vše podařilo poskládat dohromady. Tím nejtěžším a zároveň nejlepším na golfu je, že je zde spousta faktů a věcí, které musíte sledovat a dávat dohromady, abyste hráli dobře," ví Kuchar, kterému se to nyní daří.

To však nebyl na Memorialu případ některých známých jmen. Cutem neprošili třeba Rickie Fowler, Hideki Matsuyama, Bill Haas nebo Ernie Els. Alex Čejka jím naopak o jedinou ránu proklouzl a o víkendu si zahraje.

Průběžné výsledky turnaj naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení