Dvě bláznivé jamky Phila Mickelsona. Trefil vodu i dobrovolníka

Phil Mickelson

Bylo to hodně nevšedních 20 minut pro Phila Mickelsona během úvodního kola Memorialu. S hodně bizarními odskoky se ale vyrovnal tak, jak umí pouze on - neztratil během těch dvou jamek nic. Nejprve sice zahrál bogey, ale pak přidal birdie. S obrovským štěstím.

Úvodních 13 jamek nenasvědčovalo tomu, že by měl být Mickelson po dohrání kola v hlavních zprávách. Na svém kontě měl pět birdie, jedno bogey a se čtyřmi ranami pod par byl lehce vzdálen těm nejlepším.

Pak ale přišla čtyřparová čtrnáctka, na které Lefty poslal svou druhou ránu ze 120 metrů na tribunu. Od té se míček odrazil 50 metrů za green a skončil ve vodě. "Snažím se sám sobě vysvětlit, co se stalo, ale nejde to," kroutil hlavou po dohrání kola Mickelson.

Ten si následně s trestnou ranou dropnul míček jen o tři metry blíže, než hrál původní ránu. Tentokrát byl ale mnohem přesnější, přihrál si na šest metrů k jamce a následný těžký putt do bogey zachránil.

Pořád to ale nebylo nic proti tomu, co se událo jen o pár minut později na pětiparové patnáctce. Zde populární Američan zatáhl svůj drive a trefil jednoho z dobrovolníků, od kterého se míček odrazil na druhou stranu fairwaye do roughu.

"Kdybyste měl trochu měkčí hlavu, tak míček skončil uprostřed fairwaye," vtipkoval Mickelson v okamžiku, kdy nesl své oběti podepsanou rukavičku.

Ten po svém kole stále nemohl uvěřit tomu, jak trefený dobrovolník celou situaci ustál: "Viděl jsem, jak míček letěl přes celou fairway. Když ale někoho trefíte, tak se tam většinou shromáždí více lidí. Takže jsem si myslel, že jsem trefil kárku nebo něco jiného."

"Já ale toho chlápka trefil do hlavy. Připomněl mi Aliho, když dostával rány, protože s ním to nic neudělalo. Ani se nesložil," žasl Mickelson.

Ten i díky šťastnému odrazu na jamce zahrál birdie a se čtyřmi ranami pod par hřiště mu po prvním kole patří dělená 13. příčka: "Trefil jsem hodně lidí, opravdu hodně. Ale nikdo se s tím nevypořádal tak dobře, jako ten maršál na patnáctce," dodal Lefty.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení