DJ zahrál 10 birdie a vede, nahání ho také Jason Day

Dustin Johnson

Báječné úvodní kolo prožil Dustin Johnson na letošním Memorialu. Ke své tradičně skvělé hře v poli přidal i parádní kousky na greenech, což mu vyneslo celkem 10 birdie během 18 jamek. S průběžným skóre -8 ale vede jen o jedinou ránu před Brendanem Steelem.

Dobré starty, to není pro Johnsona nic neobvyklého. Z posledních pěti turnajů na PGA Tour třikrát začal výsledkem 64 nebo 65. Jenže pak to vždy začalo trochu drhnout, a to především na greenech.

To se může stát i tentokrát v Muirfieldu, ale minimálně s putterem v ruce to zatím americkému dlouhánovi jde. Jeho letošní dlouhodobé puttovací statistiky jsou přitom mizerné - je 48. v ranách získaných puttováním a až 155. v puttech ze vzdálenosti do 10 stop.

"S putterem se letos trochu trápím. Všechny ostatní složky mé hry jsou na tom ale dobře," připustil po prvním kole ranař, který opět drivoval v průměru přes 300 yardů.

Během prvního kola si pak připsal tři birdie série. Nejprve na úvodní devítce zaskóroval dvakrát na třech jamkách v řadě (1-3, 7-9) a poté na té druhé přidal dokonce čtyři berdíky na po sobě jdoucích jamkách (12-15). Jediná dvě bogey přišla na jamkách 6 a 17.

"Trefoval jsem skvělé rány do správných míst na greenech, odkud mi tam spadlo dost puttů. Na prvních třech jamkách jsem to poslal skutečně blízko a všechny tři putty proměnil. To je vždy dobrý začátek dne," pochvaloval si devítinásobný šampion na okruhu PGA Tour.

Velké 3 vládnul Day

Nejsledovanější na hřišti je ale rozhodně Velká 3 nejlepších tří hráčů světa. Z té začala nejlépe světová jednička Jason Day (-6, T3), Jordan Spieth (-2, T44) a Rory McIlroy (-1, T58) mají po úvodním dni co dohánět.

Day, pro kterého je turnaj domácí akcí, se letos rozhodl hrát hřiště v Muirfield Village trochu konzervativněji, než je obvyklé. V minulých letech ho hrál stejně agresivně, jako když si vyrazil na partičku golfu s přáteli. 

"Myslím, že v tomto roce je to více o konzervativních cestách z odpaliště. Držím se trochu zpátky," přiznal Australan, který tak na mnoha jamkách hrál z týčka místo driveru pouze železy.

Mělo to smysl, díky šesti birdie a jednomu eaglu přinesl do klubovny skóre šest ran pod par, což je jeho vůbec nejlepší skóre na zdejším hřišti z 23 odehraných kol na PGA Tour. A to i přes to, že zahrál tři trojputty!

Po úvodní rundě ale zatím rozhodně nepřemýšlí o dalším vítězství, které by pro něho v aktuální sezoně bylo už čtvrté: "Nemohu se soustředit na konečný výsledek. Teď musím myslet pouze na zítřejší kolo, poté na sobotní a pak na nedělní. Jsem rád za to, jak jsem odstartoval, protože jsem se zde často trápil hned od začátku."

To letos platí pro Rickieho Fowlera, který obešel úvodní kolo za +3 a v omezeném startovním poli se 120 hráči mu patří až dělená 107. příčka. Špatně naopak nezačal Alex Čejka, který je na tom stejně jako Spieth.

Průběžné výsledky turnaje The Memorial naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení